Dodatki do paliw - Na czym swoją działalność opierają dzisiejsze firmy i jakie inwestycje muszą ponosić?

Współczesne firmy produkcyjne opierają dziś swoją działalność głównie na szeroko pojętej dziedzinie petrochemii. Istnieje wielu producentów na całym świecie, którzy specjalnie dla zakładów oraz innych przedsiębiorstw dostarczają specjalnych rozwiązań umożliwiających pracę nie tylko ekonomiczną, ale również zgodną z szeregiem obowiązujących norm prawnych.


Nie tylko przedsiębiorcy, ale również osoby prywatne często zauważają, że użytkowane przez nich paliwo nie spełnia wszystkich stawianych mu wymogów. Na szczęście istnieją takie produkty, które pozwalają szybko uporać się na przykład z wodą w baku. Co jeszcze można zaliczyć do dodatków paliwowych?


  • Uszlachetniacze, które konserwują silnik i przedłużają jego żywotność poprawiając przy tym jakość paliwa.


  • A także barwniki do paliw, których używanie w wielu przypadkach jest określone wymogami prawnymi.


Zakłady produkcyjne korzystają nie tylko z dodatków do paliw, jakie oferowane są przez licznych producentów na całym świecie. Aby maszyny funkcjonowały w sposób poprawny konieczne jest stosowanie odpowiednich olejów oraz smarów. Liderami w produkcji są:


  • Molykote - producent specjalizujący się w dziedzinie smarów oraz silikonów


  • Kluber - w ofercie którego znajdziemy najwyższej jakości smary


  • Molub Alloy - producent cieszący się dużą renomą wśród największych koncernów


  • Optigear - jedna z lepszych marek na rynku, obok Optileb, oferujących oleje


Wśród innych, równie znanych producentów nie sposób nie wyróżnić również działalności takich jak:


Tribol, Cassida, Barrieta, Centoplex, Isoflex, Kluberplex, Klubersynth, Kluberoil, Microlube, Starburags, Gadus, Tellus czy Omala - wszyscy ci producenci specjalizują się w produkcji smarów oraz olejów przekładniowych stanowiących nieodzowny element działalności wszystkich firm.


Czy to jednak wszystko?


Niekoniecznie! Okazuje się, że współczesne firmy, które na bieżąco modernizują parki maszynowe swoich przedsiębiorstw równie często ponoszą inwestycje związane z zakupem specjalistycznych żeli silikonowych, w produkcji których specjalizuje się marka Dow Corning a także produktów zapewniających ochronę przeciwkorozyjną. W tym przypadku prym wiedzie marka Tectyl, która zjednała sobie liczne grono zadowolonych klientów.


Czy zakupów zawsze należy dokonywać bezpośrednio u producentów?


W Polsce funkcjonuje mnóstwo firm zajmujących się dystrybucją olejów hydraulicznych (na przykład znanej marki Hyspin), wspomnianych już wcześniej smarów, olejów, dodatków paliwowych czy środków antykorozyjnych. Działalność większości z nich opiera się na bezpośredniej współpracy z producentami, dzięki czemu mogą zagwarantować swoim klientom najwyższą jakość świadczonych usług oraz konkurencyjne ceny, których próżno szukać w wielobranżowych hurtowniach zaopatrujących się u innych pośredników sprzedaży.


Jak widać prowadzenie własnej firmy to nie tylko zyski, ale przede wszystkim także inwestycje. Sukcesem jest jednak inwestycja w dobre jakościowo produkty, które zwiększą wydajność i ekonomiczność użytkowania wszelkich maszyn.